ZİYARET & REFAKAT ESASLARI

ZİYARET & REFAKAT ESASLARI


- Hastanemizde ziyaret saatleri 10.00 ile 21.00 arasındadır.
 


- Saat 21.00’dan sonra odalarda yalnızca hasta ve refakatçisi kalacaktır.
 
- Çift kişilik odalarda kalan hastalarımız birbirinin haklarına saygı göstermelidir. Bu odalara gün içerisinde, hasta yakınları tarafından mümkün olduğunca az ziyaret yapılmalı ve ziyaretçiler saat 21.00 itibariyle odaları boşaltmalıdır.
 
- Hasta odasına aynı anda en fazla 2 ziyaretçi kabul edilmektedir.
 
- Hastalarımızın sağlıkları açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ilgili bölüm hekimleri tarafından ziyaret kısıtlanabilir ya da tamamen yasaklanabilir.
 
- Olağanüstü durumlarda nöbetçi hemşire ile telefon bağlantısı sağlanarak ziyaretçinin hastası ile ilgili bilgi alınması sağlanır.
 
- Ziyaret saatleri dışında, acil yatışı yapılan hastaların ziyaretçileri nöbetçi hekim veya sorumlu hemşirenin izniyle hastayı görebilir.
 
- Çocuk ziyaretçilerin hastanemizde yatan hastaları ziyaret etmeleri, çocukların sağlığı açısından sakıncalı olabileceğinden, yasaktır.
 
- Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastalar rahatsız etmeyiniz.
 
- Hastanemizde anjiyo ve bypass olan hastaların ziyareti, hasta sağlığı açısından yasaktır. Ancak istenildiği takdirde bir refakatçi kalabilir.
 
- Hasta odasında yalnızca bir refakatçi kalabilir.
 
- Hastane binası içindeki kapalı alanlarda ve yangın merdivenlerinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.
 
- Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermeyecektir.
 
- Ziyaretçilerimiz ve refakatçilerimiz yiyecek ve içecek ihtiyaçları için kafeteryayı kullanabilirler.
 
- Hastalarımıza gelen çiçekler odalara kabul edilmez.
 
- Refakatçiler hastane kurallarına uyacaklardır. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.
 
- Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır.
 
- Refakatçiler tıbbi müdahaleler sırasında hastanın yanında bulunmamalıdır.
 
- Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutacaklar, hastane malına zarar veren refakatçi, zararı karşılayacaktır.
 
- Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması gerekir.
 
- Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.
 
- Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmeyeceklerdir.
 
- Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber verilecektir.
 
- Hasta ziyareti ve refakati esaslarına uyulması kontrolü servis çalışanlar ve hastane girişi kontrol hizmetleri görevlisi tarafından yapılır.